Hakkımızda

Kurumumuz 2006 yılında Mardin’in Midyat ilçesinde açılan ilk özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olup, özel eğitim alanında birçok ilklere imza atmıştır. Özel eğitim alanında yılların vermiş olduğu tecrübeyle ve alanında uzman kadrosuyla bilişsel, sosyal, duyusal, fiziksel gibi alanlarda birçok engelli bireyimize çeşitli beceriler kazandırarak onları toplumla uyumlu, toplumla barışık ve kendi kendilerine yeten bireyler yetiştirmenin gururunu yaşamaktayız.    

Kurumumuzda verdiğimiz eğitimin temelinde engelli haklarına saygılı ve bunu içselleştirmiş sevgi odaklı anlayış yatmaktadır. Bunun yanında bilimsel bulgular doğrultusunda çağdaş dünyayı takip ederek günümüz teknolojik gelişmeleri özel eğitim alanına uyarlayarak özel eğitimin daha verimli geçmesi ve engelli bireylerin bundan maksimum düzeyde yararlanmasını sağlamaktayız.  

Kurumumuz altı katlı olup, özel eğitime uygun ferah ve geniş bireysel eğitim odaları ve grup eğitim odaları ile engelli bireylerimizin eğitim alacağı eğitsel bir ortam sağlamaktayız. Kurumumuzda zihinsel engelli bireyler destek eğitim programı, özel öğrenme güçlüğü destek eğitim programı, yaygın gelişimsel bozukluklar destek eğitim programı, dil konuşma güçlüğü destek eğitim programı, işitme engelli bireyler destek eğitim programı ve bedensel engelli bireyler destek eğitim programları bulunmaktadır. Bunun yanında kurumumuzda engelli ailelerine aile danışmanlığı hizmeti sunularak, engelli ailesi olmanın getirmiş olduğu zorlu ve sıkıntılı süreci daha çabuk atlatmaları ve çocuklarının mevcut durumlarını kabul edip engeli hakkında gerekli bilgilere ulaşımlarında yardımcı olmaktayız.